Výzva s odměnou: stvořte „shareware“ FPS akci!

Stará FPS akce Depth Dwellers nově na Steamu

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

26 patronů = 3024 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Záměrně jsem se v titulku vyhnul slovu "klasika", protože ke střílečce Depth Dwellers mi neštymuje. Jde o hru z období klonů Wolfensteina 3D (1992), které vycházely kolem poloviny devadesátých let, tedy ve chvíli, kdy FPS akcím kraloval technicky značně pokročilejší DOOM (1993) & DOOM II (1994), nebo dokonce Duke Nukem 3D a Quake (obé 1996).

Wolf klony byly vesměs nenápadité, nudné, často dokonce horší, než sám pravzor. Jejich hlavní devizou byla nízká cena a také hlad po čemkoli hratelném v nově etablovaném žánru, případně ještě nízké hardwarové požadavky či shareware model distribuce.

Stará FPS akce Depth Dwellers nově na Steamu

Depth Dwellers (1994) na první přímo archetyp takového obvyklého klonu Wolfa - engine přibližně na stejné úrovni, grafika nepřátel horší, drobné bodíky hra získává za texturované stropy a podlahy, herní náplň podobně ubíjející... nicméně nějaké pozoruhodné novinky tu přeci jen jsou. V první řadě hra podporuje 3D brýle, v řadě druhé umožňuje pohled nahoru a dolu, a také skákání a krčení. Jenže co naplat, když o adresář vedle máte DOOMa, tohle vás k motání se v pravoúhlých bludištích nepřesvědčí.

Přesto - i průměrné hry jsou nedílnou součástí historie a je jen dobře, když jsou bez problémů dostupné, jako právě Depth Dwellers, kteří jsou nově k zakoupení na Steamu. Za ta dvě eura hra možná stojí, máte-li pro podobné kousky slabost :)

Navíc je tu takový sympatický detail - vývojářské studio TriSoft, které má hru na triku, bylo manželské duo Bradley N. Bell a Elizabeth A. Piegari. A studio TriSoft Legacy, které hru nyní distribuuje, jsou pravděpodobně potomci původních autorů. Jinými slovy děcka našla starou hru, kterou v devadesátkách splácali taťka s mamkou, a rozhodla se z toho vyrazit nějakou tu kačku na svačinu. A to je fér :)

Stará FPS akce Depth Dwellers nově na Steamu

Btw. doporučuji si dobře prostudovat oficiální minimální požadavky:

  • Procesor: Snail Trail Pro
  • Paměť: 48 MB RAM
  • Grafika: Blurry Vision 9000
  • Úložiště: 48 MB
  • Zvukovka: Tin Can Acoustics
Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Stará FPS akce Depth Dwellers nově na Steamu"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem » The Ultimate Retro Gaming PC in a Compact Package Shadow bazar, retro herní džungle