Zdaleka to není jediná možnost, jak si legendární FPS akci Quake 3 Arena zahrát, např. stále běží webový projekt OpenArena, nicméně je dobré mít několik záloh pro ty vzácné chvíle, kdy jsou odpoledne v korporátu mimořádně trýznivá (aktuální vlnu home office pomiňme).
QuakeJS je zčásti plně funkční hra, zčásti technologický experiment. V první řadě jde o port ioquake3, který je sám vylepšeným portem původního idTech 3 enginu, který poháněl Quaka 3 a spoustu dalších her. V řadě druhé jde o port do Javascriptu, do kterého jest kompilováno pomocí nástroje Emscripten. Výsledkem je plně hratelná multiplayerová akce, která může sídlit v záložce mezi Gmailem a Pornhubem Wikipedií.
Pomocí jednoduchého webového formuláře snadno nakonfigurujete mač pro přátele, popř. se můžete připojit do zápasů již běžících. Samozřejmě jsem to sám vyzkoušel a dostal na budku, ovšem musím konstatovat, že s plynulostí nebyly žádné problémy, a to je můj hlavní stroj již poněkud obstarožní (i5-3570 s GeForce 750Ti).
P.S. Vím, že jde o starší projekt, dle dostupných zdrojů a údajů z GitHubu je mu cca 7 let, ale buďto jsem ho v minulosti minul, nebo jsem na něj narazil a pak si to bohužel vyklepal z hlavy. A vzhledem k tomu, že ho nikdo z rukávu nevysypal ani v komentářích u článku Klasiky a jiná retra kontra multiplayer přes ty internety soudím, že nejde o notoricky profláknutou záležitost. Takže lépe v tom udělat pořádek :)
Nejnovější komentáře