Báječný až famózní OpenXCOM předpokládám všichni důvěrně známe. Tento open-source engine umožňuje hrát první dva díly série X-COM, tedy Defense (UFO: Enemy Unknown) a Terror from the Deep, na moderních systémech a s celou řadou vylepšení.
Možná nevíte, že obdobný engine pro třetí díl, tedy X-COM: Apocalypse (1997), je již několik let ve vývoji. Jmenuje se OpenApocalypse, zkráceně OpenApoc, a jeho cíle jsou stejné jako v případě OpenXCOMu - moderní engine s otevřenými zdrojovými kódy, se snadnou modovatelností a s podporou mnoha platforem. A samozřejmě s původní hrou vychytanou tak, že jí bude radost hrát i dnes, což znamená podporu vysokých rozlišení, odchytání starých bugů, vylepšení ovládání apod.
V jakém je aktuálně OpenApoc stavu? V tuto chvíli je hotová alfa verze, tzn. hra je jakžtakž hratelná, a projekt je na cestě k betě, ve které budou implementovány všechny funkce a vlastnosti originálu. Nejde to úplně svižně, to-do list pro betu má 35 bodů a hotové jsou 4, po 6 letech vývoje. Takže pokud na X-COM: Apocalypse vzpomínáte se slzou v oku a zároveň ovládáte řemeslo programátorské, čas roztančit klávesnici! ;)
No a teď zkuste aspoň tu alfu, když už nic, můžete si prohlédnout původní intro.
Nejnovější komentáře