
Compaq Presario 460
jjilek napsal(a)
Hledal jsem o tom něco, zatím neúspěšně.Je tam tohle:
Dobra sprava, vyzera ze je to identicka vecicka - ktoru mam v moje zbierke aj spolu s original instalacnymi disketami :) Bezi v dose perfektne, mam tam aktualne 40x cdrom, ta tvoja vyzera byt Teac 40x, vyborne cita. Ked sa mi podari dostat do mojho "muzea" poslem img disket. Posli mi do spravy mail kam.
jjilek napsal(a)
Pokud by se ti ji povedlo rozhybat urcite bych mel zajem.. stejne jako s pametma a diskem.. :-)
pripadne mechaniku bych si snad dokazal nejakou obstarat..
Protože tyhle přídavné CDROMky mám dvě podobné, tak to stojí za vyzkoušení v prostředním linku uvedených driverů. Tím spíš, že uvádějí také Shuttle EPAT controller.
Možná někomu jako funkční přijdou vhod.
Mockrat diky.
A dalsi dotaz - nevite co muze zpusobovat lehke obcasne cuknuti Mortal Combat 2 ? Udela to vzdy pri nacitani souboru - napr pri hre poprve vyskocite ci kopnete tak to skubne protoze nahrava soubor.
Zacal cvakat disk tak jestli to nemuze zpusoboval on? Neresil tohle v DOSu prikaz SMARTDRV? Mam 20MB RAM takze by neco slo vyuzit v horni pameti.. jeste mne napadlo, zda by to nevyresil nejaky rychlejsi CF/SSD do IDE?
Jestli to dočítá data z pomalého disku, tak to sem tam cuknout může.
Smartdrv je cache pro disk, takže to určitě může pomoct, pokud se ti podaří zavést ho tak, aby nežral zbytečně moc paměti .) Takže zkusit něco jako LH C:\DOS\SMARTDRV.EXE. Tady najdeš popis použitelných parametrů.
CF karta místo disku to podle mě vyřeší na 100%, v rychlosti přístupu k souborům je bezkonkurenční. SSD je pro stroj podobného typu zbytečný overkill :)
ComputerGuru napsal(a)
Dobra sprava, vyzera ze je to identicka vecicka - ktoru mam v moje zbierke aj spolu s original instalacnymi disketami :) Bezi v dose perfektne, mam tam aktualne 40x cdrom, ta tvoja vyzera byt Teac 40x, vyborne cita. Ked sa mi podari dostat do mojho "muzea" poslem img disket. Posli mi do spravy mail kam.
Máš zprávu. Díky.
Tak potrebuju opet radu.. mam tu disk 4GB. V BIOS nastavim jeho parametry a vse ukazuje ok.. bohuzel ale v FDISKu ukazuju nesmyslne malou velikost. Po vlozeni do jineho PC s WinXP vse slape jak ma.. existuje nejaky SW, ktery bych dal do toho pc s XP a tento disk naformatoval na FAT16 a rozdelil na 2x 2GB?
diky za radu...
Zkusil bych na jiným kompu dosovskej prográmek xfdisk, nebo klasickej fdisk bez podpory velkých disků a rozdělit partitions jako první 512 MB PRI ACTIVE a zbytek logický, jak tě napadne. Teoreticky by ti pak měl komp vzít tu první partition a nastartovat z ní. Jen teorie, neověřím to, protože kompík s podobným problémem nemám. A pozor na FAT16.
Nevím, kolik logickejch disků umí vytvořit fdisk, myslím, že 4, ale na ten HDD to bude stačit.
Takze.. na druhem pc nabootovano z cd w98 a disk smaznuty fdiskem a nasledne rozdelen na 2x 2gb ale v presariu vidim jen c:\ ovsem jiz spravne velikost 2GB.. asi delam neco spatne u druhe poloviny..
pritom kdyz dam v fdisku zobrazit informace o oddilech tak tam d: vidim jako 2GB
dale mi to v presariu vubec nikde nerika o podpore velkych disku jako v druhem pc
v obojim laboruji ve win98
Tak mozna bude problem ve velikosti disku... primarni oddil ukazuje velikost 2047MB a v pohode chodi cely.. i M602 ukazuje vse dobre..
u rozsireneho oddilu to automaticky dopocitalo zbytek a to 2055MB a to uz asi neprebere.. dale tedy v tomto rozsirenem oddilu muzu zakladat co chci ale uz to stara deska se 6.22 neukaze.. zitra zkusim predelat na stejnych 2047MB a udelat 1 logickou jednotku o stejne kapacite..
a uvidime..
Takže.. no jsem z toho zmaten. Primární oddíl vše OK-2GB a šlape. Jakmile založím rozšířený oddíl 2GB nebo 1GB a v něm logickou jednotku 2 či 1GB tak v presariu nejede.. co je na tom velká záhada tak FDISK v presariu dobře ukáže velikost třeba 2GB ale již neukazuje žádnou založenou logickou jednotku v něm?!?! Přitom tam je..
Tak kde může být chyba a proč neukazuje logickou jednotku v rozšířeném oddílu (žádnou) když i DOS 6.22 správně ukazuje primární a rozšířený oddíl po 2GB? (foto z presaria)
ano ano.. k tomu jsem taky došel ale... ikdyž mám primár. a rozš. oddíl shodně po 2047MB a v rozš. oddílu vytvořím 2x 1GB log. jednotky tak presario odmítá... opět ukáže oba oddíly po 2047MB ale logickou jednotku žádnou.. jako by tam nebyla.. samozřejmě po vložení do druhého pc opět vše jede regulérně.. obojí W98..
Takhle u náhledu to D: neukáže - právě na té druhé části (rozš. oddíl) musíš založit logickou jednotku a tam je přiřazeno písmeno... u druhého pc ok ale v prasariu se chová jako že tam žádné logické jednotky nejsou založené...
no a mimojiné jaký je rozdíl DR/FREE DOS? on totiž DR-DOS ve verzi tuším 8 není zase tak špatný a starý.. jak je to s kompatibilitou DOS her a WIN3.11 na těchto DOSech?
Nene tam lastdrive ani není.. něco jsem taky načetl a vypadá to na nějakou chybu BIOSu a LBA.. poměrně standartní problém u prvních strojů typu 486... prý by toto měl vyřešit program přímo od Seagate Ontrack Disk Manager tak uvidíme. Rád bych zůstal u FAT16 a DOS 6.22 ale pokud to nepůjde..
Ty máš zkušenosti s tím FreeDOSem? Napadlo mne tedy když bych ho tam dal a v FDISKu nastavil na FAT32 tak by mělo chodit v 1 kuse 4GB?
Mimochodem teď koukám, že všude ten FreeDOS chválí včetně kompatibility.. tudíž není důvod ho nezkusit..
1. Skusil by som pouzit programik EZ-drive...
http://fatooh.org/misc/ez-drive.html
2. Na nejakych starach legacy weboch mozno este objavis ROM update biosu, ktory by mohol tiez pomoct.
Nejvíce uživatelů online: 351
Právě online: atreides
9 Host(é)
Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)
Statistiky uživatelů:
Hosté: 14
Členové: 715
Moderátoři: 0
Administrátoři: 1
Statistiky fóra:
Skupiny: 5
Fóra: 24
Témata: 1443
Příspěvky: 24070
Nejnovější uživatelé:
Jaroslav Šembera, Michalzchvostoskoku, gjames, Martin Janočko, jakub crhák, retro, Vince Howerton, Standa, Libertarian771, Mastafos77, sleepingmouse, Fleet, SirKokiAdministrátoři: Sledge: 5658