Nové přírůstky - základní desky, karty a disky
Tseng, hmmm... Mám takový dojem, že jsem měl něco takového v PCI provedení ještě v Pentiu 200... Jak moc velký je rozdíl mezi tímhle a například TVGA9000C?
3x 486: MB: 486PIO-3, CPU: Am5x86 P75 @133, RAM: 64MB EDO (!), HDD: 4GB CF, VGA: S3 ViRGE/DX 375 4MB (30ns), OS: Windows 98 SE SP2
WWW: Doupě
Jen součástky vyjdou komplet na 3000. To není prodejné, jen to jen na "Postavil jsem si 386DX". Vlastně tam dám ale 486DLC.
Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.
Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...
Sledge napsal(a)
Prima kousek do sbírky, ISA zvukovka AzTech Sound Galaxy Basic 16 (asi) - kompatibilní se SB, OPL od Yamahy, a snad by to mělo umět i Covox / DSS.
Zajímavé je, že i když přehrává 16bit samply je ISA pouze 8-mi bitová.
Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.
Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...
A ještě jeden dotaz ohledně toho, co se mi už dlouho válí v šupleti:
Je to snad dokonce PnP. IDE konektor je už vypájenej, původně tam byl (asi by nebyl problém ho vrátit). Čip CMI8329A asi není úplně neznámej, ale fascinující je ten bazmek nad tím z těch dvou čipečků - identifikace žádná, čipy jsou jakoby přebroušený (někdo nechtěl, aby bylo znát, z čeho to je). Hlavně proto nejsou nikde žádný drivery ;) (dokázal bych asi zjistit, jak se to identifikuje v PC).
Aztech Sound Galaxy Waverider PRO 32-3D, AZT2316R+CS4231 kodek, AZT3310 přeznačená WT syntéza SAMSUNG KS0164 (1MB ROM, ta jde najít originál na Waverideru s AZT2320 a FCC-ID MMSN853) AZT3311 ROM se samply. OPL Yamaha. Více a drivery:
http://www.amoretro.de/2014/07/aztech-waverider-pro-32-3d.html
http://files.mpoli.fi/hardware/SOUND/AZTECH/
Druhá CMI 8329, drivery možná (nezkoušeno) tady: https://www.helpdrivers.com/sound/C-Media/CMI_8329/
Kdyby vás to náhodou zajímalo, tak deska s kartou (nebo karta s deskou? ;-)), který jsou na fotce, jsou ze sestavy, která v době pořízení stála (nekecám) přes milion korun (viděl jsem od toho kdysi nějakej účetní list nebo tak něco). Kromě tohohle (a mimochodem stále to funguje) v tý mašině byla magnetooptika, SCSI řadič a hlavně dvě karty dlouhý přes celej kejs (ty už neexistujou), každá měla asi čtyři RJ11 konektory. PCčko sloužilo jako obsluha pro tzv. Phone Banking, předchůdce "Home Bankingu", předchůdce internet bankingu (Home Banking byla normální desktopová appka, která si jen tahala drobný data ze serveru, ale zpracovávala je u uživatele na lokálu, to byla doba, kdy když měl někdo modem, tak byl rád).
Jedná se o v zásadě průmyslovou mašinu, která měla tenkrát dva zdroje (kvůli redundanci), jeden z nich sice ještě mám, ale chybí mi k tomu ten backplate, kterým se to spojovalo. Ale na tu "základní desku", co je v ní celý PC, se dá klasicky připojit P8/P9 napájení klasickýho starýho AT zdroje a chodí to.
V BIOSu desky (běžnej Award) je přepínání mezi nastavením napájení přes AT a ATX (jak bych u toho ale ATX rozběhal, nemám šajna, možná existuje i ATX podvozek) a dokonce je tam i zmínka, který IRQ by měla mít USB karta (samo o sobě to USB nemá). Obsahuje to Pentium MMX 200 MHz a 128 MB nějaké RAMky, kterou jsem zatím blíže nezkoumal.
Detailní fotky ctrlv.cz/CjzR a ctrlv.cz/8tog
Nejvíce uživatelů online: 351
Právě online:
23 Host(é)
Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)
Statistiky uživatelů:
Hosté: 14
Členové: 684
Moderátoři: 0
Administrátoři: 1
Statistiky fóra:
Skupiny: 5
Fóra: 24
Témata: 1415
Příspěvky: 23914
Nejnovější uživatelé:
Pluto, Brbla, VasilijP, Snnsnsnn, Franta, pepapantak, isidor, Wolis, Martin Rulf, bujny, Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, StanosAdministrátoři: Sledge: 5644