Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
No permission to create posts
RSS

486ky nabyly nevídané popularity, viz Aukro

17/06/2021 - 11:44
Avatar
Paar

Zdravím. Nedávno jsem sledoval aukci na Socket 3 desku od Asusu. Jsou to dobré desky, jednu vlastním (ovšem verzi bez možnosti 3.3V pro DX4), každopádně z výsledku aukce jsem valil bulvy.

pc-muzeum-zakladni-deska-soc-3-hodne-zlacena

Vím, že jsou 486ky žádané zboží, ale tohle mi přijde jako nešťastný úklik, jako když si dva lidé nastavily enormní limit, aby vyhráli za každou cenu. Jsem zvědav, jestli se deska na Aukru za pár dní znovu objeví :D.

17/06/2021 - 13:06
Avatar
MilasPce
Pardubice

Třeba ta deska umí jet VLB na poctivých 50MHz bez wait state a dá se s ní udělat DX4/200. Že má sloty na 1M cache je taky vzácnost.

Spíš mě mrzí že to nekoupil někdo z Vás a tak se tu nikdo nepochlubí jak to maká.

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

17/06/2021 - 13:11
Avatar
MilasPce
Pardubice

Já třeba sháním červenou desku Socket 370 s AGP a ISA slotem. A nikde ji nemohu sehnat. Tak i když se dá sehnat deska se Socket 370 za 200,- taky bych dal i 10x tolik jen kvůli barvě.

PS: bral bych i Socket super7

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

17/06/2021 - 13:22
Avatar
Paar

I kdyby fachala skvěle na 50 MHz FSB, dal bys za ni těch 5800 Kč?

Jinak rukama mi prošlo docela dost Socket 370 desek a žádná červená. Viděl jsem zelené, modré, žluté... Chceš do ní dávat Mendocina nebo Pentia III? Staré Socket 370 desky s 440BX/440ZX čipsetem ISA sběrnici mají, ty s 815 čipsetem už ne, Intel je přestal podporovat. Existuje pár desek, které na sobě mají můstek, kterým ISA sběrnici doplňuji, tyto desky jsou ale hodně vzácné. Měl jsem jednu desku od QDI, ta měla na sobě místo pro takový můstek, ale chyběl. Deska byla každopádně zelená :). Myslím, že ISA sloty se nechávaly jen u desek pro industriální použití.

Z těch novějších Socket 370 desek mají ISA sběrnici snad jen desky s VIA čipsetem (možná SiS, nejsem si jistý).

17/06/2021 - 14:22
Avatar
Brno

Já tu desku včera googlil a nenašel jsem nic, co by jí logicky vystřelilo cenou takhle vysoko. Někde o ní někdo psal jako o "mighty Asus board" ale opět tam nebylo napsáno proč.

Jinak jsou ceny naštěstí pořád ještě níž.

Compaq LTE Elite 4/50CX, 4/75CX, LTE 5280 + Multibay Expansion Base

ThinkPads 365X, 370C, 570E, 600E, 701CS, 755C, 760XL, 770, X41T, R30, T23, několik T4X, T6X a pracovní T400 

Toshiba T3200SXC

17/06/2021 - 14:25
Avatar
Paar

Já tu samou vydražil za cca 700 Kč, bez podpory DX4ek. Tyhle desky jsou dobře zdokumentované a jdou na nich doplnit chybějící komponenty, cenově to určo vleze do 200 Kč. Pak stačí jen flashnout BIOS a hotovo. Je to dobrá deska, ale nedal bych za ni nikdy více jak 1500 Kč, a už tak bych skřípěl zubama.

17/06/2021 - 15:29
Avatar
MilasPce
Pardubice

 Za 486kovou bych dal tak 500,-. Do 2500,- bych dal třeba za tuto s 370:

socket-370-ISA-red-v1.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

17/06/2021 - 15:34
Avatar
MilasPce
Pardubice

Nebo za tuto Socket super7 bych dal taky 2500,-.

Socket-super7-ISA-red.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

17/06/2021 - 17:09
Avatar
Paar

Wow, vidím, že každý máme jiné priority :D. Já bych nedal za žádnou desku právě ani 1500 Kč, vždy se najde nějaká alternativa, která je podstatně levnější. Nebo stačí šikovně nastavit hlídací psy, ono se nakonec něco objeví. Myslím, že nejdražší retro deska, kterou jsem kdy koupil, byla právě na 486ková. Jinak jsem vždy všechno našel za pár stovek. Jen to chce trpělivost a chladnou hlavu.

Dobré Super Socket 7 desky jsou žádané, o tom žádná, tam se často budeme bavit o částce kolem těch 1500 Kč. Na druhou stranu si můžeš udělat inteligentní Slot 1 build s 440BX čipsetem a za tu cenu to budeš mít i s procesorem a grafikou.

Jsou ty desky nějak výjimečné, tedy kromě toho, že jsou červené?

17/06/2021 - 17:16
Avatar
MilasPce
Pardubice

Ke Gravisu se jiná barva nehodí.

GRAVIS-Red-devil-v1.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

17/06/2021 - 22:05
Avatar
Paar

Má to něco do sebe, je to ale hrozně limitující. Uzamykáš se tak na velice malou podmnožinu hardwaru. Já si potrpím hlavně na kvalitu, na dobrou značku. Promíchané barvy mi vůbec nevadí, ale jestli tě to nějakým způsobem naplňuje a více tě to tak baví, prosím. Hlavně, ať je to zábava. 

18/06/2021 - 10:03
Avatar
MilasPce
Pardubice

486DX nejsou žádná vzácnost mám jich asi 7ks tak to bude jen jedna z toho dizajnová věc.

na ukázku: IBM PS2 130, DX4/100 má zajímavou grafiku CL-5430, deska S OPTI se výborně hodí na porovnání grafik PCI vs VLB, maličká singlebord AMD 133 - ještě pro ni sháním PC104 LAN adapter a Smart PC DX2/66 z pošty zajímavé řešení zrovna jsem ji čistil. 

smes-486-v1.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

18/06/2021 - 18:36
Avatar
w.x.

Nazdar. Uvedenu akciu som si vsimol, kedze chlapik je zo slovenska, co na aukre nebyva velmi caste. Mal som v plane aj nieco prihodit, a tiez ma vysledna cena sokovala. Urcite take ceny niesu za 486tkove dosky. Kedze to sledujem na aukre dlhodobo, takato cena je absolutne raritna, a vidim to prvy krat. Tak ako voodoo4 nedavno padlo za 4500 CK, a za 2 tyzdne bolo v aukcii znovu, toto moze byt nieco podobne.

Ja som chcel dat tak 10 eur max, pretoze doska je neotestovana. Ale velmi rychlo ma presla chut. Myslim si, ze tento typ ludi bude vydierat dotycneho, keby nahodou nesla. Respektive si to pokusi vybavit, ze ked dal tolko, aby mu nieco aspon odpustil. Tym padom si zabezpecia, ze to vyhraju oni, lebo mozu prihadzovat vyssie sumy a potom vydierat... nemam to rad a prajem mu, aby to musel zacvakat, a este mu aj nesla... aby zistil, preco sa na neotestovane veci hadze tak 30% normalnej sumy. :) Ako nerad byvam skodoradostny, ale odtial-potial. :)

Inak v priemere ockavaj, ceny okolo 20-30 eur za dosky na 486tky. Take lepsie od Asusu, a co maju aj VLBUS aj viac. Takze netreba sa nicoho bat. Nenarastlo to o 200 alebo 300%. Neboj. Priebezne to bude draziet, tak kazdy rok o par percent.

Najviac sa vsak oplati kupit cela 486tka, co tak pozeram, hotovy build  casto padne v okoli 1000-1500 KC, a to sa oplati viac, nez to kupovat po castiach, hlavne ak ti este chyba aj 486 procesor, a SIMM moduly.

19/06/2021 - 09:56
Avatar
Paar

Však uvidíme, jestli se znovu objeví.

19/06/2021 - 13:57
Avatar
RetroPhill

@Paar: Milas staví "Rudou mašinu", proto shání červenou desku. Ty byly doménou MSI, ale až s pozdějšími čipsety a pro s. 462 (A) a 423/478, kde chybí ISA slot pro toho jeho Gravise. Taky budu dávat dohromady "Modráka", ale tam je to jednodušší jak s deskou, tak grafikama a zvukovkama... Tu červenou vidím leda tak na Ali, nějaký čínský klon ze zbytkových zásob.

@w.x. Poláci taky nebyli bůhvíco, ale co z Aukra udělali Zlíňáci, to si ještě na Poláky se slzou v oku vzpomenu. Hafo trolů, kteří si na prvoúčty přihazují nesmysly a kazí aukce, jelikož ani nemají v úmyslu něco zaplatit. Registrace bez ověření totožnosti tomu jen nahrává. Ban na IP nic neřeší v době, kdy statickou dává provider jen za poplatek. Magoři, co přihodí a pak si to rozmyslí, že: přihodili nechtě, nemají peníze, vydražili toho moc, sešlo se jim to už jinde atd. - negativ jim nedáš, protože ti ho vrátí zpátky a podělají ti pracně budovanou reputaci. Prostě poslední roky na Aukru většinou jen kupuju, prodávám jen výjimečně.

19/06/2021 - 14:35
Avatar
MilasPce
Pardubice

Je tu čínskej klon z Austrálie. Cenu bych respektoval, ale ne CLO a poštovný ??? Deska za 2000,- poštovný 1200,- CLO (30% z 3000,-) 1000,- poplatek za vyřízení 250,- a pošta z celnice 150,-. Deska za 2000,-  a 3000,- poplatky. Hrůza.

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

20/06/2021 - 10:53
Avatar
RetroPhill

Myslíš tohle?

20/06/2021 - 11:44
Avatar
MilasPce
Pardubice

Ano, mám to na první fotce, co jsem sem dával.

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

25/07/2021 - 21:04
Avatar
w.x.

Paar napsal(a)
Wow, vidím, že každý máme jiné priority :D. Já bych nedal za žádnou desku právě ani 1500 Kč, vždy se najde nějaká alternativa, která je podstatně levnější. Nebo stačí šikovně nastavit hlídací psy, ono se nakonec něco objeví. Myslím, že nejdražší retro deska, kterou jsem kdy koupil, byla právě na 486ková. Jinak jsem vždy všechno našel za pár stovek. Jen to chce trpělivost a chladnou hlavu.

Dobré Super Socket 7 desky jsou žádané, o tom žádná, tam se často budeme bavit o částce kolem těch 1500 Kč. 

No tu bola jedna z asi najlepsich dosiek, od AOpen a ATX model,a rovno s procesorom AMD k6-2 500. A padlo len 700 KC. Tak neviem, idealnejsia ponuka uz nemoze byt, nez toto, na super socket 7. Ale asi sa zdrahali prihadzovat preto, ze to bolo neotestovane. Keby to bolo otestovane, myslis ze by padlo v okoli 1500 KC? Co tak sledujem super socket7 dosky, malokedy to ide nad 1000 KC.

https://aukro.cz/muzeum-pc-stara-zakladni-deska-k-pc-k-cpu-6992876743

26/07/2021 - 13:33
Avatar
Paar

Jo, tuhle desku jsem viděl. Myslím, že tam hrálo roli několik veličin:

1. Špatně označený inzerát (resp. popsaný jen obecně)

2. Neotestovaný HW

3. VIA čipset (populární jsou převážně ALi)

4. Náhoda (zrovna na inzerát nečučí někdo, kdo tu desku OPRAVDU chce)

Já nakonec nepřihazoval, protože nemám pro Super Socket 7 sestavy ospravedlnění, už vlastním až moc jiných počítačů, převážně Intely. Možná už je trh nasycený a nění tolik lidí, co by SS7 desku chtěli.

27/07/2021 - 09:58
Avatar
Brno

Kdo ví, jak by test dopadl, ten AOpen má nafouknutý kondíky. Mám doma dvě totožné a taky je čeká recap.

Stačilo jen trochu víc vyšperkovat inzerát, dát lepší propisek a hned by se prodala dráž.

SS7 desky ve formátu microATX jdou běžně od pětikila výš, občas vyšplhají k 1500 Kč.

https://aukro.cz/stara-pc-zakladni-deska-s-procesorem-6992179062

Compaq LTE Elite 4/50CX, 4/75CX, LTE 5280 + Multibay Expansion Base

ThinkPads 365X, 370C, 570E, 600E, 701CS, 755C, 760XL, 770, X41T, R30, T23, několik T4X, T6X a pracovní T400 

Toshiba T3200SXC

03/08/2021 - 09:50
Avatar
Olomouc

Tak tedy dávám do prodeje již dávno kladně hodnocenou 486-ku Globalyst GL-510 funkčně super OK. Jen má trochu poškrábanou kastli. Osazení RAM podle přáni od 16M do 64M, procesor 486DX2 nebo 486DX4. Už ale není za hubičku. Cena samozřejmě podle vybavení.

Také mohu nabídnout samostatně základovku.

Další fotky přidám postupně DSC02213x.jpgpodle zájmu.

sp_PlupAttachments Attachments
05/08/2021 - 18:53
Avatar
w.x.

Vy sa tu rozplyvate nad cenami 486tiek, ale co toto? 

https://aukro.cz/hercules-3d-prophet-radeon-9800-128mb-ram-agp-6993796781

Vysvetli to niekto? Som bol v tom, ze 3dfx karty su navrchu v cenach, ale toto padlo za 50% viac nez obvykle zvykne padnut voodoo3. Je niecim ta karta specialna, ci kazdy radeon 9800 ma taku hodnotu? Veru, ak sa ma pytate, ja by som to za voodoo3 ani nahodou nevymenil

06/08/2021 - 11:46
Avatar
RetroPhill

Ano, je to přepálené, ale musíš brát do úvahy, že:

1) Hercules (Guillemot) - jeden z best výrobců grafik s ATI čipy, s grafikami už dávno sekli a věnují se audiu

2) Jde o 9800, která je i v OEM verzi drahá a hledaná

3) Doba je taková, že "retro" je v kurzu a poptávka pořád převyšuje nabídku, spousta lidí si chce zapařit pecky z dětství z nostalgie nebo doplnit sbírku a zajímavé a ne moc rozšířené kusy hw jdou na dračku

06/08/2021 - 23:00
Avatar
Srandista
Brno

Sialenstvo okolo celej R300 serie mozem potvrdit. Mne sa podarilo uz par rokov dozadu kupit za pad supov 9500, ktory som Softmodom odomkol na 9700. Origo 9700 Pro chodia za strasne palky. No a zaciatkom tohto roku som zariskoval a kupil som netestovanu 9800 XT za velice rozumne peniaze s tym, ze stastena stala na mojej strane a tak som sa dostal k najvykonnejsej karte z R300 serie za velice peknu cenu. Samozrejme predavat ju teraz ako otestovanu, tak na tom trhnem trocha ine peniaze... Ale taka je holt dnesna doba, kedy sa v retro svete tocia fakt nekrestanske peniaze...

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
6 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2164

Sany: 1498

MilasPce: 1496

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 677

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1400

Příspěvky: 23807

Nejnovější uživatelé:

Wolis, Martin Rulf, bujny, Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky

Administrátoři: Sledge: 5640

Podpořit finančním příspěvkem »

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1822 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš SKi! - 233x196x4mmRetro podložka pod myš SKi! - 233x196x4mm 246 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle