ForumPalmtopy, databanky, kalkulačkyVaše první databanka, elektronický diář, palmtop, mocná kalkulačka ...
Vaše první databanka, elektronický diář, palmtop, mocná kalkulačka ...
Já měl nějakou tuším s 2048B (2kB!) pamětí, koupeno při školní týdenní cestě do Londýna v Duty Free Shopu na lodi přes kanál. Stála tehdá tuším 9GBP, kurz byl kolem padesátky za libru (jaro 1997). Byla skvělá, ovšem ztratila se někde při malování domu a už se neobjevila.
Pak jsem měl 64kB Casio a sice tuhle:
Ještě ji někde nefunkční mám. Pak ještě jednu noname ale podsvícenou a pak už Psion 3a, Psion 5mx, Psion netBook, Palm T1, Palm TX, Palm Centro ... až jsem skončil na bláznivém Androidu.
Ještě mě tak napadá, spolužák na gymplu měl v databance od Casio i hru Poker, všichni jsme mu ji záviděli, tak jsme alespoň psali na těch svých gamebooky v Memo. Každá scéna měla na začátku číslo, pak byl text a možnosti co můžeš dělat, asi takto
1) STOJIS NA LOUCE. NA ZAPAD JE LES, NA VYCHOD JEZERO
2 - JIT K JEZERU, 3 - JIT DO LESA
skok na vybranou věc se dělal pomocí Search a zadání čísla. Jó, tenkrát vznikaly neuvěřitelné textovky... :-)
Na Tungstenu jsem hrál v TCPMP (The Core Pocket Media Player) video v podstatě normálně, pokud člověk překonvertoval na rozlišení toho Palma a do nějakého mpeg2 či divX, tak to dávalo relativně s prstem v nose :-)
A mám pocit, že i Dooma jsem tam rozeběhl. Měl bych to zas nabít, abych procykloval baterii..
MatesApes napsal(a)
Dostalo se me do ruky toto viz odkaz co s tim ?
Můžeš si do toho psát poznámky, je to prostě databanka :)
Tohle téma mě donutilo zamyslet, co jsem měl vlastně jako první handheld zařízení, tak jsem ho zkusil najít a ještě leželo pod postelí. Koupil jsem si ho někdy v letech 1996-1997 a šlo o Casio Data Bank DC-4000 149. Na to, že to nic neumělo, tak jsem to používal docela hodně. Bylo to poprvé, co jsem měl elektronicky řešené upomínky, ráno to byl budík a ve škole to sloužilo jako kalkulačka i jako malý tahákovník. Tehdy totiž ještě nějak učitele nenapadlo, že taháky by mohly být i v elektronické podobě :)
Pak jsem pokračoval tou stejnou databankou, co měl logout, abych s přechodem na středí opustil databanky úplně - z části jsem je nahradil programovatelnou kalkulačkou s 32kB paměti a integrovaným BASICem a z části byla náhrada v podobě PDA HP iPaq h4150 (a s léty ještě různé QWERTY i ne-QWERTY chytré mobily jako Nokia 9300, Sony P1i, Nokia E72 atd).
Kdyby někoho zajímalo, co ta malá mrcha s pamětí na 1792 znaků uměla, tak tady je manuál: http://www.usersmanualguide.com/manuals/casio/DC-4000.pdf
Moje první a také poslední databanka, zajišťující ubergeek elitu v rámci třídy, byla Casio SF-A10
http://old-organizers.com/MorePicts/MP204.htm
Dosud jí někde mám, tak to možná zkusím rozběhnout. Matně si pamatuju, že některé klávesy časem možná přestaly být funkční. Nicméně by to byla studnice archaických kontaktů :)
Nejvíce uživatelů online: 351
Právě online:
170 Host(é)
Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)
Statistiky uživatelů:
Hosté: 14
Členové: 684
Moderátoři: 0
Administrátoři: 1
Statistiky fóra:
Skupiny: 5
Fóra: 24
Témata: 1415
Příspěvky: 23914
Nejnovější uživatelé:
Pluto, Brbla, VasilijP, Snnsnsnn, Franta, pepapantak, isidor, Wolis, Martin Rulf, bujny, Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, StanosAdministrátoři: Sledge: 5644