
Vaše osmibitové stroje
Mám Didaktika M (bohužel v dezolátním stavu a téměř nefunkčního :'() a pro něj jsem si kdysi vyrobil vlastní gamepad (http://www.2i.cz/2aa5b69c4f :)) s tlačítkem (to zelené), které nahrazovalo střídavé mačkání dvou tlačítek pro hry typu Daley Thompson 1-3 a podobné převážně sportovní, ale uplatnil se mi samozřejmě ve všech hrách, bylo to naprosto dokonalé hraní :D.
Pozn.: Nejlepší je ten nápis "VIP." s měkkým :D
Ty dny odehrané na tomhle stroji už nikdo nespočítá :) Na fotu s legendární kazetou
Logout napsal(a)
adent napsal(a)
Kromě Didaktiku Kompakt jsem teď čerstvě majitelem osmibitového jednodeskového barevného (já mám žlutý) školního československého mikropočítače PMI-80...A hele, adent je tu!
Jojo, přišel jsem se na vás podívat, coby hen ten pamětník... A taky jsem vám přišel ukázat nejnovější švestičky ze zahrádky... (Ale asi bych to vložil jako samostatné téma, jen si nejsem jist, jestli osazenstvo nebude mrmlat, že si dělám reklamu...) :)
Adent: pochybuju, že by nějaký retrošílenec odsud mrmlal, pokud se ty tvoje švestičky budou týkat retra, ať už jsou v jakékoliv formě. Já osobně proti emulaci starých strojů nic nemám, ale musím podotknout, že hardware je prostě hardware, softwarová emulace nemůže 100% nahradit hardware, ale je to v poho :)
Vono to má takovou genezi... Mě baví starý hardware, a rád ho podepřu tím novým. Takže například napsat program pro staré železo na PC je mnohem pohodlnější. Tak jsem si udělal assembler. A když už jsem ho psal, tak jsem si říkal, že by bylo fajn mít možnost si to rovnou odladit v emulátoru, a teprv pak s tím lézt na HW. A tak vznikly emulátory, nejdřív jen na odkrokování instrukcí, a pak celých počítačů. Hardware to není, není to ani SW emulace (na to jsou lepší nativní aplikace), ale na odladění experimentů dobrý!
O tom žádná, já to řeším makroassemblerem AS a emulátory čehokoliv pro co zrovna ASuju. Nějak mám v hlavě furt blok na "seriozní" práci v browseru a jelikož jsem technosuchar, tak se ho asi nikdy nezbavím.
Jo a psát něco v Prometheu je taky zábava, ba dokonce řekl bych, že bez něj je to půlka zábavy :-)
Pro mě jako člověka, který tak tak dokáže zastrkat ISA karty do základní desky, je tohle naprosto fascinující! :) Parametry a celočíselným BASICem mi to evokuje Sinclairův ZX80 :)
Tady se ovšem o zobrazování nestará procesor, ale VRAM se čítá čítačema z diskrétních IO (MH7493A). Vlastně je to jako videokarta, když chce něco procesor zapsat tak se přepne VRAM místo od zobrazovacích čítačů k procesoru. To způsobuje poruchy v obraze, protože se v tu chvíli nezobrazuje. Hodně se to podobá SAPI JPR-1.
Statistiky uživatelů:
Hosté: 14
Členové: 713
Moderátoři: 0
Administrátoři: 1
Statistiky fóra:
Skupiny: 5
Fóra: 24
Témata: 1439
Příspěvky: 24052
Nejnovější uživatelé:
gjames, Martin Janočko, jakub crhák, retro, Vince Howerton, Standa, Libertarian771, Mastafos77, sleepingmouse, Fleet, SirKoki, awlo, Jiří Dobrý, Milsa, LogisofterAdministrátoři: Sledge: 5655