Když jsem v roce 2003 šel do kina na poslední díl trilogie Pána Prstenů, neměl jsem potuchy, jak zásadní zážitek a kinematografický milník to pro mě bude. Rok poté vyšla strategie Battle for Middle-Earth, za kterou stojí tvůrci her Command & Conquer, o jejichž titulu jsem psal v předchozím big boxu. S touto strategií a zároveň akční mlátičkou Return of the King, která vyšla už ve stejném roce jako film Návrat Krále, jsem prožil asi nejintenzivnější herní zážitky na téma Pána Prstenů. A postupem času jsem díky rostoucímu zájmu o svět Arda, jak uvidíte v tomto příspěvku, začal dokupovat i starší kousky.
A jedním z takových titulů je Tolkien’s War in Middle Earth z roku 1988, který kombinuje žánr strategie a adventury. Jedná se o krabici s Nazghûlem na přední straně v takové podobě, kterou jsme na plátnech ve filmech Petera Jacksona rozhodně neviděli.
Na zadním coveru nechybí skutečné záběry ze hry a také povídání o tom, co vše ve hře můžete a budete dělat. Zmínka padne i tom, že si hru bude možné užívat po dobu několika měsíců. A než nám autoři na závěr popřejí úspěšná dobrodružství, zmiňují, že tento software bude oblíbeným kouskem v knihovně. To podepisuji.
Na tomto záběru je vidět kompletní obsah krabice. Vydání obsahuje tři pěti a půl palcové diskety, manuál a jednu věc, o které předpokládám, že jste se na zadním coveru sami nedočetli. Proto to nechám jako to nejlepší na závěr příspěvku.
V manuále jsou vysvětlivky ke hře, příběhu, glosář, ale i životopis J. R. R. Tolkiena.
Co na čtenáře čeká hned po otevření manuálu je pohled na ilustraci prstenů a historie vázající se (nejen) k nim.
Když budeme listovat dál, občas se objeví nádherná ilustrace, která navíc odpovídá mým představám o krajinách a postavách. Já tam toho Ian Holma vidím.
Sauronovo oko bez víčka a v plamenech. Znak Mordoru. Ta filmová podoba oka, která je jiná, je dodnes ikonický symbol.
Tento obrázek je jednoznačná asociace na Riders of Rohan, další pěkná krabice, kterou vlastním.
A na závěr poslední obsah krabice, který jsem nechal jako překvapení. Jak vidíte, jedná se o velkou a kvalitní mapu Středozemě. Na levé straně je pro porovnání běžně dostupný plakát Středozemě o rozměrech 60x90 cm. Zajisté to nejlepší z celého big boxu.
Oblouvám se za výrazivo tohoto druhu, většinou ho nepoužívám, nicméně v tuto chvíli nenalézám lepších slov – ta mapa je mňamózní! :))
Je paradni, takovych map moc neni :)
To je úplně skvělé! Neměl jsem o existenci tušení…
Jsem rad, ze se libilo.. co bys rad priste? :)