Aby si snad někdo nemyslel, že jsem nekulturní hovado, které veškerý volný čas tráví na starými hrami, zprostředkuji vám nyní v několika krátkých a špatně vystavěných větách zážitky z poslední přečtené knihy.
Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve.
Jak již název napovídá, Bratrstvo Krve: Hustej Nářez řadíme do tzv. vyšší literatury, pro jejíž čtení je nezbytně nutný politicko ekonomický a kulturně sociální přehled. Bez znalosti klasických děl, jako jsou např. Divocí a zlí, Noční klub a Cesta Krve od Jiřího Kulhánka, bude váš zážitek poloviční, nebo dokonce ještě menší!
Z děje nechci prozrazovat příliš, ostatně vzhledem k jeho mnohovrstvé rafinovanosti to není ani dost dobře možné, ovšem naznačím, že jde o upíry, mimozemšťany, střelné zbraně, sex, krev a pomstu. To vše obalené vzletným jazykem plným metafor a jinotajů.
Ke chrochtání kulometu se přidala sonáta dalších zbraní v dé mol s cílem zbavit svět tří upírů, kteří zřejmě jako jediní přežili římský masakr.
„Teď jste mě nasrali, vy žluklí žlutí zmrdi,“ oznámil jsem potichu světu a vyměnil zásobníky v obou pistolích.
Na rozdíl od mistra Kulhánka se pan Kotleta nebojí detailních popisů kopulace, Hustej Nářez tak chvílemi spadá až k červené knihovně. Nu což, aspoň si počtou i vaše manželky a přítelkyně! Trochu mi vadila průběžná eliminace "hlavních postav", jakmile se na scéně objeví někdo zajímavý, za několik málo stránek také nějak zajímavě pojde. Ale co, aspoň v tom nemá člověk bordel. Hlavně, že se hláškuje. A střílí.
Cena je sice vyšší (290Kč), ale pokud žerete Kulhánka, nebudete litovat jediné koruny. A pokud si stále nejste jisti, přečtěte si ukázku. Mimochodem - Hustej nářez by měl být součástí trilogie, pokud se tedy z celé akce nevyklube povedený žertík. Do teď se řeší, kdo je vlastně autor, jméno František Kotleta se totiž objevilo příliš náhle a příliš odnikud.
Taky by mne zajimalo kdo je Kotleta, ale mam s kolegou svou teorii. Je to pravdepodobne nekdo ze znamych autoru. Ted jeste odhalit ktery, puvodne jsem sazel na J. W. Prochazku ale ten to neni, tedy alespon v posleeni Ikarii to vyvratila recenze. Napada mne Zamboch, nebo Moudry, ale ten asi ne v knize se nepise o Ostrave. Si myslim ze se to beztak v blizke dobe dovime.